Stranger Than Fiction / Przypadek Harolda Cricka (2006)

O czym jest film:


Co byście zrobili, gdyby w waszym życiu niespodziewanie pojawił się głos komentujący to co robicie? Taki los spotkał Harolda Cricka.

Dotychczasowa egzystencja bohatera zostaje naruszona, gdy nagle zaczyna słyszeć tajemniczego narratora opisującego jego życie. Głos ten, czasem mówi o uczuciach i emocjach bohatera, innym razem przytacza jego przemyślenia, a bywa, że zwyczajnie relacjonuje wykonywane przez niego czynności. Czy to początki schizofrenii? Raczej nie. W końcu bohater nie jest do niczego zmuszany, komentator nie ocenia go w żaden sposób, a jedyne z czym musi się użerać Harold to narracja, którą słyszy. Czym w takim razie jest tajemniczy głos?

Komu powinno się spodobać:


 - dla osób, które szukają nietypowych filmów (pozycja czerpie z dramatu i komedii, ale fanom takiego połączenia niekoniecznie musi się spodobać. Powód? Humoru jest raczej mało, a problemy z jakimi musi się borykać główny bohater są nieco złagodzone. Historia filmu opiera się przede wszystkim na niekonwencjonalnym pomyśle i to stanowi główny motor napędowy fabuły.)
 - na luźny, niewymagający seansCo wyróżnia film (kliknij w wybrany obrazek i znajdź podobną cechę w innych dziełach):


Problemy życiowe
Odrobina fantazji
Oryginalny
w swojej dziedzinie