Horace and Pete (2016)

O czym jest serial:


"Horace and Pete" to pub założony w 1916 roku przez dwóch braci. Przez kolejne lata knajpa była przekazywana z pokolenia na pokolenie kolejnemu Pete'owi i Horacemu. Lata świetności lokalu jednak już dawno przeminęły (jeśli kiedykolwiek istniały) i obecnie jest to miejsce na uboczu, goszczący garstkę stałych klientów i przypadkowych gości. Jednak dla każdego z bohaterów knajpa reprezentuje coś więcej. Nie jest to jedynie miejsce pracy bądź lokal do którego można przyjść i się napić.

Serial w ciekawy sposób łączy ze sobą akcję pokazującą nam dość nietypowe losy bohaterów (same wydarzenia są jak najbardziej realne, ale raczej nie w takim natężeniu jak jest to nam pokazywane) z ciekawymi spostrzeżeniami na temat ludzi, ich zachowań, a także "dziwności" świata, w którym żyjemy.

Komu powinno się spodobać:


 - dla osób, które lubią przegadane produkcje
 - dla tych, którym niestraszne dłużyzny (serial potrafi czasem rozciągnąć jeden dialog do długości całego odcinka, a także ma częstą tendencję do niepotrzebnego przedłużania scen)
 - fanom Louisa C.K. (nie ma co ukrywać, produkcja emanuje przemyśleniami autora więc należy spodziewać się wielu dialogów podsumowujących ludzi, społeczeństwo itp.)


Co wyróżnia serial (kliknij w wybrany obrazek i znajdź podobną cechę w innych dziełach):


Problemy życiowe
Humor
Głębsze przesłanie
Niepokój
Oryginalny
w swojej dziedzinie