Filmy które zdecydowanie warto obejrzeć


(Co warto wiedzieć przed przeczytaniem posta! Data publikacji: 01.04.2017 :))

Wstęp

Skoro czytasz te słowa to prawdopodobnie stoisz przed jednym, ze stale powracających dylematów, jakim jest wybór filmu do obejrzenia. Postanowiłem ułatwić Ci ten ciężki wybór i wytypowałem parę pozycji, które, moim zdaniem, są warte odnotowania. Oczywiście, nie będę pisał niczego, co mogłoby by za bardzo zdradzić fabułę. Moim celem jest zachęcenie Cię do obejrzenia filmów, a nie krótkiego streszczenia każdej, z niżej wymienionych pozycji.
Gotowi?
No to zaczynamy.

Ali G Indahouse


O czym jest film:

Jest to historia  o zaangażowanym społecznie mężczyźnie, który w celu ratowania przedszkola rozpoczyna karierę polityczną. Główny bohater zostaje przedstawiony jako człowiek dla którego takie wartości jak: rodzina i przyjaciele są bardzo istotne. Czy poczucie władzy sprawi, że Ali zacznie, coraz mniej przejmować się sprawami swoich bliskich?

Dlaczego warto obejrzeć:

 - film skłania do refleksji
 - ma bardzo dobrą ścieżkę muzyczną

Deadpool


O czym jest film:

Miłosna sielanka zostaje przerwana w momencie, gdy bohater dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Film przedstawia heroiczną walkę z chorobą, a także zadaje pytanie, do jakich zmian może dojść w życiu, po tak ciężkim doświadczeniu. Czy miłość Vanessy i Wade'a  przetrwa tę ciężką próbę?

Dlaczego warto obejrzeć:

 - film wywołuje wiele emocji
 - produkcja w niestandardowy sposób przedstawia temat miłości (raczej ciężko będzie znaleźć coś podobnego)

Chłopaki nie płaczą


O czym jest film:

Lokalny gangster chce wprowadzić swojego syna w światek przestępczy, dlatego też, zleca mu proste zadanie ugoszczenia gangsterów z "wielkiego świata", u siebie w "lokalu". Bohaterem filmu jest jednak zupełnie inna osoba, która, nie miała nigdy do czynienia z mafijnymi sprawami. Przypadek sprawia, że Kuba zostaje wplątany w gangsterskie porachunki.

Dlaczego warto obejrzeć:

 - dla intrygującej fabuły
 - bo jest to kultowe dzieło, które wypada znać
 - film ma niecodzienne podejście do tematu: mafii, gangsterki

Piła


O czym jest film:

Film opowiada o człowieku, który stara się nauczyć ludzi radości z życia. Jego metodą jest zachęcanie ich do wyjścia ze strefy komfortu. Czy bohaterowie zdecydują się na tak radykalne środki?

Dlaczego warto obejrzeć:

 - skłania do przemyśleń
 - oglądając, sami zastanawiamy się co zrobilibyśmy na miejscu bohatera

Train to Bussan


O czym jest film:

Główny bohater filmu "Train to Busan" z całą pewnością nie jest idealnym ojcem.  Rozwiedziony Seok-woo, niejednokrotnie pokazał, że wykonywana przez niego praca, jest ważniejsza niż uczestniczenie w życiu jego córki. Mężczyzna postanawia naprawić swoją relacje z Soo-an i w ramach prezentu urodzinowego zabiera ją w podróż do Busan, gdzie żyje matka dziewczynki. Czy podróż i chęć poprawy będzie miała szczęśliwe zakończenie?

Dlaczego warto obejrzeć:

 - produkcja potrafi zaskoczyć
 - film pokazuje jak trudno jest pogodzić życie rodzinne z pracą

John Wick


O czym jest film: 

Po stracie przyjaciela John postanawia wrócić do dawnego fachu. Praca daje mu siłę, aby przetrwać ten trudny okres.

Dlaczego warto obejrzeć:

 - produkcja jest nostalgicznym powrotem do filmów z lat zeszłego wieku
 - dla fanów Keanu reevesa (jak wiadomo aktor zagrał w dość pokaźnej liczbie dramatów