Sucker Punch (2011)

O czym jest film:


Zdania o filmie są podzielone odnośnie tego, czym jest. Niektórzy doszukują się w nim głębi, inni widzą kino akcji z historyjką w tle. Dlatego warto wyjść z założenia, że chodzi głównie o wspomnianą akcję i dopiero po zakończeniu seansu samemu ocenić na ile dana fabuła prezentuje coś więcej.


Komu powinno się spodobać:


 - graczom / fanom anime / osobom, które czytają komiksy superbohaterskie i podobne  (Prawdopodobnie nie wystarczy lubić kina akcji, żeby docenić ten film. Dzieło zawiera pewne umowne znaki, które raczej zauważą jedynie ww. grupy osób (rosyjski akcent, jednej z postaci; skąpo ubrane bohaterki; katana jako główna broń). Ta symbolika odbija się dość mocno w filmie i dla widza, który nie obcuje z tematyką gier, anime bądź (zwłaszcza) komiksów, obraz może wydawać się strasznie naciągany, żeby nie powiedzieć głupi.

 - uwaga: osoby, które generalnie lubią tzw. thrillery, filmy psychologiczne itp., raczej będą odczuwały zawód oglądając ten film. Dla osób, które chcą akcje i przy okazji, wcale nie taką złą historię, raczej powinny się dobrze bawić na seansie.Co wyróżnia film (kliknij w wybrany obrazek i znajdź podobną cechę w innych dziełach):


Akcja
Dobry soundtrack